Plaże

Całoroczny zakaz wprowadzania psów dotyczy terenu parków narodowych (w WPN na całym terenie, w SPN tylko na plażach) oraz rezerwatów przyrody. Obowiązuje również bezwzględny zakaz wchodzenia na wydmy!

banerkwadratOgólnie plaże dostępne są dla psów w okresie od września do kwietnia. W pozostałych miesiącach także, lecz tylko w specjalnie wyznaczonych miejscach – tzw. psich plażach (albo dzikich :P). Oprócz tego poszczególne samorządy wprowadzają własne przepisy dotyczące wprowadzania zwierząt. Dlatego zanim wybierzemy się z pupilem nad morze warto zapoznać się z lokalnymi zasadami, aby uniknąć mandatu, który może wynosić nawet do 500zł!

Na niektórych plażach zakaz może być np. dłuższy aż do października a plaże dla psów dostępne w określonych godzinach. Także zasady samego przebywania zwierząt na terenie plaży mogą być różne. Zdarza się, że pies może być wprowadzony, ale np. wyłącznie na smyczy i w kagańcu.

Poniżej znajduje się mapka przedstawiająca bałtyckie plaże przyjazne dla psów – zarówno te oficjalne, jak i dzikie. Informacje o zasadach należy zawsze dodatkowo sprawdzić na stronie danego regionu, aby mieć pewność, że nic w międzyczasie nie uległo zmianie.

Po kliknięciu na ikonę pojawi się opis danej plaży. Może zawierać zdjęcie, informacje o zasadach lub jej dokładną lokalizację.

Legenda:
beach11 plaże oficjalne – odpowiednio oznakowane, podlegające regulaminowi

beach2 plaże dzikie – polecane przez psiarzy, nieoznakowane, wstęp na własną odpowiedzialność

Mapa została stworzona na podstawie informacji znajdujących się w serwisie www.popiasku.pl