Urlop z psem nie musi być nudny – zobacz gdzie warto pojechać razem!

Wakacje z psem kojarzą się zwykle z uwiązaniem. Czy zawsze tak musi być? Oczywiście, że nie. Wiele ciekawych miejsc w Polsce chętnie otwiera drzwi gościom z psami. Zobacz gdzie na pewno warto zajrzeć!

Zamki przyjazne psom

Zabytkowe miejsca pełne historycznych zapachów to istny raj dla psiego nosa. A niezliczone ślady i obecność turystów z całego świata? Można po prostu oszaleć od bodźców 😉 Podczas takiej wizyty Twój pies z pewnością wyostrzy wszystkie zmysły. Zwiedzanie zamków będzie dla niego nie małą przyjemnością, a jeśli dodatkowo uda Wam się zrobić to na spokojnie, nikomu nie przeszkadzając w wizycie, to na pewno będziecie ten dzień wspólnie wspominać jeszcze przez długi czas!

Zamek Czersk przyjazny psom

Shelby zwiedza zamek w Czersku tutaj zobaczycie relację ;)

Polecamy na pewno:
– Zamek Czersk w woj. mazowieckim
– Zamek Olsztyn, Bobolice, Ogrodzieniec oraz Mirów w woj. śląskim
– Zamek Grodziec w woj. dolnośląskim

Muzea przyjazne psom

Pies w muzeum także znajdzie coś dla siebie. Choć tak samo jak nam, nie wolno mu dotykać większości eksponatów (poza wyraźnie oznaczonymi), na pewno odnajdzie w nim sporo nowych, często zupełnie mu nieznanych zapachów czy kształtów z którymi na co dzień się nie spotyka 😉

Muzeum Neonu przyjazne psom

Muzeum Neonu w Warszawie zachwyca światłem :)

Polecamy na pewno:
– Muzeum Neonu, Muzeum Drukarstwa w woj. mazowieckim
– Se-Ma-For Muzeum Animacji w woj. łódzkim
– Muzeum Witrażu, Żydowskie Muzeum Galicja w woj. małopolskim
– Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia “Przyjaciele Helu” w woj. pomorskim

Skanseny, grody i osady przyjazne psom

W ramach całodziennego spaceru (nawet weekendowego) warto zajrzeć np. do Muzeum Wsi czy skansenu. To zwykle większy teren pełen krajobrazowych ścieżek, wzdłuż których znajdziecie przykładowo zabytkowe chaty, wiejskie ogródki czy napotkacie mieszkające tam gospodarskie zwierzęta :) Pamiętajcie, że pieseły są takimi samymi gośćmi jak Wy. W takich miejscach szczególnie dbamy o pozostawiony po sobie porządek oraz bezpieczeństwo – swoje, innych zwiedzających i wszelkich mieszkańców w przypadku spotkania pierwszego stopnia z naszym czworonożnym przyjacielem! 😉

zwiedzanie

Klimatyczna Galindia pełna dziwnych zapachów ;)

Polecamy na pewno:
– Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu w woj. mazowieckim
– Muzeum Wsi Kieleckiej (Park Etnograficzny), Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej w woj. świętokrzyskim
– Muzeum Wsi Opolskiej w woj. opolskim
– Muzeum Wsi Słowiańskiej w Klukach w woj. pomorskim
– Galindia – Gród Galindów w woj. warmińsko-mazurskim
– Gród na Górze Birów w woj. śląskim

Budynki przemysłowe przyjazne psom

Czy wiecie, że niektóre fabryki czy huty również są już otwarte na gości z psami? Co prawda przy wspólnej wizycie jest więcej ograniczeń niż przy standardowej, ale to tylko dla dobra zwierzęcia. Niektóre powierzchnie w takim miejscu mogą być nieprzyjemne czy wręcz niebezpieczne dla łap ze względu na wykonanie lub temperaturę, a dźwięki wydobywające się z maszyn powodować znaczny dyskomfort. Przed zabraniem psiaka warto, a wręcz należy ocenić jego kondycję i odporność na bodźce tego typu, żeby uniknąć nieprzyjemności podczas zwiedzania.

Polecamy na pewno:
– Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w woj. podkarpackim
– Hutę “Julia” w woj. dolnośląskim

Inne ciekawe miejsca przyjazne psom

W związku z tym, że nasz kraj dopiero zaczyna być miejscem przyjaznym dla psów samym w sobie jest wiele pojedynczych obiektów, które zrobiły to prawdopodobnie jako pierwsze w swojej kategorii 😉 Dzięki temu możemy już zwiedzać przykładowo:

– Bunkier Konewka, Inowłódz
– Mazurolandia (teren parku), Kętrzyn
– Schron kolejowy dla pociągu sztabowego, Strzyżów
– Wieża widokowa Wielka Sowa, Pieszyce
– Ogród japoński Siruwia, Przesieka

Inne warte uwagi miejsca otwarte dla wszystkich trzeba odnaleźć czasem samemu. Na przykład most kolejowy nad rzeką Pilicą w Warce, który udało nam się odkryć w tamtym roku. Bardzo urokliwe miejsce, ale wciąż czynne! Trzeba zachować na nim szczególną  ostrożność. Pisaliśmy o nim tutaj.

Ciekawe miejsca przyjazne psom

Most kolejowy w Warce

A po całym dniu zwiedzania warto sprawdzić gdzie w okolicy zregenerujemy siły i zjemy coś dobrego. Wszelkie restauracje i kawiarnie przyjazne psom znajdziecie na naszej mapie miejsc przyjaznych psom.Tripadvisor PL 728x90