„Zabierz PIESia do Międzylesia” po raz drugi! Wystartuj w biegu po lesie :)

Bieganie to bardzo modna forma aktywności fizycznej nie od dziś. Wiele osób każdy dzień zaczyna, albo kończy w ten sposób. Ci, którzy dodatkowo mają psa najczęściej zabierają go ze sobą! Takie wspólne spędzenia czasu to doskonały pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dlatego jeśli tylko Wam zdrowie pozwala (Tobie i psiakowi) spróbujcie swoich sił w zupełnie nowym wydarzeniu 😉

Chcesz zacząć biegać z psem? A może już biegasz, ale masz ochotę na odrobinę rywalizacji czy po prostu dobrej zabawy? “Zabierz PIESia do Międzylesia” 18 września i dołącz do warszawskiego biegu! :)

Zapraszamy duety 6-nożne, indywidualnych biegaczy, którzy wolą najpierw na własne oczy przekonać się, czy im to odpowiada, a także osoby chcące wziąć udział w grupowym spacerze z psami – zachęca organizatorka – Jagna Wypych.

W pierwszej edycji biegu „Zabierz PIESia do Międzylesia” we wrześniu 2015 roku udział wzięło ponad 160 uczestników i aż 90 psów. W tym roku organizatorzy przygotowują się jednak na blisko dwukrotnie większe zainteresowanie.

– Bieganie z psami nie jest skomplikowane, wystarczy podejść do tego zdroworozsądkowo i zwracać uwagę na to, aby nasz pupil miał się czego napić, dostosowywać dystans i tempo do jego możliwości oraz biegać po odpowiednim, równym podłożu. Coraz więcej osób przekonuje się do takiej formy aktywności, dlatego spodziewamy się znacznego wzrostu liczby biegaczy i czworonogów – wyjaśnia Katarzyna Koprowska, lekarz weterynarii i organizatorka wydarzenia.

Na uczestników biegu „Zabierz PIESia do Międzylesia” czeka do wyboru trasa o długości 5 lub 10 km, wiodąca przez tereny leśne oraz otwarte i bezpieczne przestrzenie położone na granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Do biegu mogą zgłaszać się biegacze z psami, ale i bez, którym nie przeszkadza towarzystwo tych zwierząt na trasie. Wpisowe kosztuje 20 zł.

IMG_5154

 

W trakcie wydarzenia będzie można również zapoznać się z działalnością wybranych fundacji pomagających zwierzętom i dowiedzieć się, jaka pomoc jest najbardziej potrzebna. – W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 4 tys. zł oraz zaprezentować możliwości wolontariatu i innego wsparcia. Cieszy nas to, ale oczywiście liczymy na więcej. W okolicach Warszawy jest bardzo dużo potrzebujących zwierzaków – dodaje Katarzyna Koprowska. Partnerami wydarzenia jest m.in. Fundacja dla Zwierząt Argos oraz Fundacja AST. Z miłości do Terrierów typu Bull. Impreza odbędzie się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Nas również spotkacie na tym wydarzeniu! Będziemy czekać na Was z naszym stoiskiem :) Dla najlepszych psich biegaczy ufundowaliśmy nagrody (sprawdź jakie na www.dlapsiarzy.pl)!

TUTAJ MOŻESZ SIĘ ZAPISAĆ :)

Więcej informacji znajdziecie na:
http://bieg.argos.org.pl
https://www.facebook.com/zabierzpiesiadomiedzylesia

Do zobaczenia w warszawskim Międzylesiu!