Miejsca przyjazne psom

Zabieranie psa do restauracji czy do pubu to w Polsce wciąż rzadkość. Pewnie nie z powodu braku chęci właścicieli psów a raczej zakazu wejścia ze strony lokalu. Na pytanie “Dlaczego nie można wejść z psem?” często pada odpowiedź – sanepid. Okazuje się jednak, że sanepid nie ma nic przeciwko. Na pytanie czy można wchodzić z psem do restauracji odpowiada:

banerkwadratTak. Żadnego ogólnego zakazu nie ma. To zależy tylko i wyłącznie od właściciela. Ma prawo powiedzieć, że nie chce u siebie psów. Tak samo jest w sklepach spożywczych. Tylko że w Polsce wpuszczanie zwierząt do takich miejsc jest rzadkością, tak po prostu jest zwyczajowo przyjęte. I – powtarzam – inspekcja sanitarna nie ma nic do tego. Jedyny wyjątek to pies przewodnik. Osoba niepełnosprawna z takim psem ma prawo wejść wszędzie, a właściciel lokalu czy sklepu ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo żywności.
Jan Bondar (Rzecznik prasowy Głównego Inspektora Sanitarnego), w wywiadzie dla bloga “Podróże z psem”

Na szczęście wszystko się zmienia na lepsze i powoli zaczynają się pojawiać miejsca, które bez ograniczeń przyjmują klientów ze zwierzakami. Pamiętajcie jednak, że to czy w danym miejscu przyjmie się zwyczaj wpuszczania pupili zależy wyłącznie od tego jak będą się zachowywać. Dbajmy o to, żeby taka wizyta była przyjemna i komfortowa dla obu stron, a wtedy na pewno będziemy mogli przebywać w towarzystwie naszego czworonoga w wielu miejscach – nawet w muzeum!

Poniżej przedstawiamy Wam mapę, która ułatwi znalezienie miejsca przyjaznego psom. Każde z nich zostało przez nas zweryfikowane. Jednak nie odpowiadamy za zmianę zdania właściciela co do pozwolenia.

Znasz miejsce przyjazne psom, którego nie ma na naszej mapie? Świetnie! A może jesteś właścicielem takiego miejsca? Daj nam o tym znać. Na pewno je dodamy :)

Legenda:

rest – restauracje/bary vegan – restauracje wegetariańskie/wegańskie beer – puby

kawherb – kawiarnie/herbaciarnie

Uwaga:
Na mapie jest bardzo dużo miejsc, które przy dużym oddaleniu mapy potrafią się na siebie nakładać. Polecamy robić duże zbliżenia wybranych miejsc :)

banermaly banernaklejkaTripadvisor PL 728x90