Ratujmy psiolubne schronisko górskie na Magurze Małastowskiej!

Wyprawa w góry z psem to nie lada wyzwanie. Trzeba wiedzieć gdzie można spacerować w towarzystwie pupila, na jakich zasadach, a przede wszystkim mieć psiolubny nocleg w okolicy lub na szlaku. Na szczęście wśród schronisk górskich są i takie, które akceptują obecność psów. Jednym z nich jest schronisko PTTK na Magurze Małastowskiej w Beskidzie Niskim. (pełną listę schronisk górskich akceptujących psy znajdziecie tutaj)

13644159_251736695210413_1968288400_n

To niezwykłe miejsce, z niesamowitą historią i milionami wspomnień kilku pokoleń turystów. Schronisko znajduje się na wysokości 740 m n.p.m., w przepięknym otoczeniu magurskiego lasu. Budynek został otwarty dla gości 6 marca 1955 roku i dzielnie służy do dziś – pisze Grzegorz – gospodarz obiektu.

Jednak, aby mogło w dalszym ciągu działać i przyjmować gości (także tych czworonożnych) wymaga gruntownego remontu i do tego potrzebuje naszej pomocy. Za pomocą portalu Polak Potrafi można wspomóc remont schroniska nawet najmniejszym groszem. Za większe wsparcie czekają podziękowania oraz upominki :)

16.06.2016 MAGURA MALOSTOWSKA SCHRONISKO PTTK FOT KRZYSZTOF KAPICA

16.06.2016 MAGURA MAŁASTOWSKA SCHRONISKO PTTK FOT KRZYSZTOF KAPICA

Najważniejszym celem jest rozbudowa sanitariatów oraz poprawa stanu pokoi. Na szczęście poza gospodarzeniem w schronisku Pan Grzegorz zajmuję się także budownictwem i ciesielstwem, dzięki czemu potrzebne są tylko środki na materiały niezbędne do wykonania remontu.

Zachęcamy do wsparcia projektu nie tylko jako psiarze, ale też jako miłośnicy gór. Schronisko na szlaku to miejsce na wagę złota dla zmęczonego turysty. Nie pozwólmy mu zniknąć. Niech dalej wszystkim służy. Może któregoś dnia sami zawitacie w jego progi w towarzystwie czterech łap 😉 Kto wie?

Tutaj przeczytacie więcej na temat projektu  i dowiecie się jak możecie pomóc. Poniżej parę ciepłych słów o tym miejscu od samego gospodarza 😉