Zabierz PIESia do Międzylesia w następny weekend na bieg po lesie!

17 września po raz trzeci odbędzie się bieg po lesie – “Zabierz PIESia do Międzylesia”. To świetna wiadomość zarówno dla biegaczy jak i ich czworonogów podzielających tę pasję, a także okazja do spróbowania kolejnej aktywności z pupilem na świeżym powietrzu dla tych, którzy jeszcze wspólnie nie biegali :)

Bieganie z psami to sport, którego popularność rośnie w Polsce co roku. Nic dziwnego, aby zacząć wystarczy odpowiednia uprząż dla psa, kondycja, chęci oraz przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Ogromna satysfakcja nawet z początkującego treningu będzie wystarczającą nagrodą. Do tego psi przyjaciel może okazać się motywatorem do ruszenia w dalszą trasę.

Bieganie z psim towarzyszem daje nie tylko podwójną radość, jest też w naturalny sposób łatwiejsze. Pies po pierwsze motywuje, a po drugie nadaje szybsze tempo wydłużając krok biegnącego człowieka. Wystarczy zakupić odpowiednią uprząż, aby nasz przyjaciel nie nabawił się żadnej kontuzji oraz przestrzegać naprawdę bardzo prostych reguł wynikających ze zdrowego rozsądku, jak nie bieganie w upały, unikanie biegania po twardych nawierzchniach czy dobieranie dystansów do możliwości takiego duetu. To wystarczy, żeby w udany sposób spędzić wspólnie czas na świeżym powietrzu – mówi Aleksandra Radzik, współorganizatorka biegu.

Krótka historia biegu po lesie w Międzylesiu

Pomysł na bieg po lesie zrodził się w 2015 roku, wtedy też dwie przyjaciółki, biegaczki i miłośniczki zwierząt – Jagnę Wypych (zootechniczka) oraz Katarzynę Koprowską-Pyzel (lek. weterynarii) zorganizowały jego pierwszą edycję. Zainteresowanie uczestników wydarzeniem przeszło wszelkie oczekiwania i świadczyło o tym, że jednak brakowało podobnych inicjatyw.

Za pierwszym razem pojawiło się ponad 260 biegaczy i 90 psów. Druga edycja zgromadziła 270 chętnych. W tym roku może być ich nawet 400!

W wydarzeniu mogą brać udział wszyscy – niekoniecznie trzeba być właścicielem psa. Oczywiście takich uczestników jest najwięcej z prostej przyczyny, bowiem całkowity dochód z organizacji jest przeznaczany na pomoc wybranym fundacjom zwierzęcym. Na miejscu też wolontariusze zbierają pieniądze na ten szczytny cel.

“Zabierz PIESia do Międzylesia” po raz trzeci!

Trzecia edycja biegu odbędzie się 17 września ze startem przy ul. Pożaryskiego 2 w warszawskim Międzylesiu. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy: na 10 lub 5 km oraz start solo lub z psem. Dodatkowo jest możliwość udziału w spacerze na 5km, a na najmłodszych będzie czekać specjalnie przygotowana gra terenowa. W tym roku zaprosiliśmy też psy z warszawskich schronisk wraz z ich opiekunami, którzy pokażą, jak świetnymi kompanami są takie zwierzaki – dodaje Jagna Wypych.

Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na rzecz Fundacji AST – na rzecz zwierząt niechcianych oraz Fundacji dla zwierząt Argos.

Pies na urlopie już drugi raz będzie sponsorem nagród dla biegaczy. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dlatego, że jest okazja zobaczyć się z nami osobiście! Będziemy na Was czekać z naszym stoiskiem z gadżetami od www.dlapsiarzy.pl! To co? Do zobaczenia kochani :)

Więcej informacji znajdziecie na stronach:
https://biegpolesie.com/
https://www.facebook.com/events/1865152153812171/
https://www.facebook.com/zabierzpiesiadomiedzylesia/