Transporter Ibiyaya na ramię
Podróżując z psem zawsze powinniśmy zadbać, aby stworzyć mu jak najbardziej komfortowe warunki. W przypadku małych piesków sprawa jest o tyle prosta, że mogą być one przewożone w tzw. transporterach.
Jeżeli jest on odpowiednio dopasowany – pies może w nim stanąć i swobodnie się obrócić. Z reguły na czas podróży kładzie się i idzie smacznie spać, nie stresując się zbytnio tym, co dzieje się dookoła.
Dla osób podróżujących publicznym transportem ten sposób przewożenia psa ma same plusy. Przede wszystkim nie musimy zakładać mu na czas przejazdu kagańca (ma to szczególne znaczenie w upalne dni). Ci, którzy przemieszczają się koleją, dodatkowo zaoszczędzą na bilecie, ponieważ pies w transporterze traktowany jest jak standardowy bagaż i nie podlega opłacie (więcej tutaj).
Czym powinien charakteryzować się dobry transporter? Przede wszystkim musi być trwały (żeby pies nie zniszczył go już po jednym użyciu), lekki (tu ukłon dla tego kto będzie go nosił ;).Dobrze by było też żeby się składał (wtedy nieużywany może spocząć gdzieś niezauważony w kącie lub na dnie szafy). Gdyby jeszcze ładnie wyglądał byłoby idealnie
Transporter na ramię Ibiyaya
Kilka słów od producenta:
– unikalna konstrukcja i estetyczne wykonanie
– pasek na ramię z miękkim epoletem
– bardzo niska waga
– nieprzemakalny i absorbujący uderzenia materiał
– łatwy w utrzymaniu czystości
– maksymalna wentylacja i widoczność
– składany w celu łatwego przechowywania
– wygodny uchwyt
– przypinana wkładka na spodzie transportera
– przemyślany design
Rozmiar: 46cm x 30cm x 32cm
Dostępne kolory: różowo-czarny, brązowy w kropki, beżowy w kropki, szary, różowy
Pies na urlopie testuje – czyli nasza opinia!
W związku z tym, że żaden z naszych psów, ani Shelby (suczka border collie) ani Massimo (dog kanaryjski) nie zmieścili by się do transportera, podczas kilkudniowych testów towarzyszyła nam gościnnie Flora – parson russell terrier. Pomimo swojego rozbójniczego charakteru, testy znosiła z dużą cierpliwością. Wnętrze transportera zapewniało jej duży komfort, zarówno podczas noszenia na ramieniu jak i za uchwyt. Pies mógł swobodnie się obrócić oraz wygodnie ułożyć. Dziurkowane i siateczkowe ścianki transportera dawały mu możliwość kontroli otoczenia, co zwiększało poczucie bezpieczeństwa oraz zapewniały stałą wentylację.
Dodatkowo na test skusił się nasz rodzynek z ekipy Psa na urlopie – brytyjczyk Oskar. Duży, odważny kot, który nie przepada za transporterami, gdyż kojarzą mu się z wizytą u weterynarza. O dziwo w tym przypadku upodobał sobie właśnie ten model (testujemy także taki 4w1 na kółkach) i bardzo często sam do niego wchodzi 😉 Widać, że czuje się w nim komfortowo. Nawet na tyle, że urządza sobie w nim zabawy usiłując wykopać dno – o co chodzi? nie wiadomo 😛 Swobodnie korzysta z otworów w ściankach i drzwi z siateczki, a także otwieranej góry, gdy transporter stoi. Sami zobaczcie 😉
Materiał i wykonanie
Transporter IBIYAYA na ramię wykonany jest z lekkiego materiału. Składa się z następujących części:
- dwóch dłuższych ścianek – usztywnione, o kształcie owalnym, przypinane do reszty produktu za pomocą suwaków
- jednej węższej ścianki wykonanej z neoprenu, wyposażonej w materiałowe, drzwiczki (z siateczką) zamykane na suwak
- drugiej węższej ścianki z licznymi, dużymi oczkami zapewniającymi wentylację, oraz siateczkę pełniącą rolę kieszeni
- góry wykonanej z neoprenu oraz dwóch zamknięć w formie siateczki oraz pełnego materiału
Transporter jest bardzo lekki, a pasek i rączka wygodne w użytkowaniu. Posiada dodatkową, wyjmowaną wkładkę (mocowaną na rzepy), która usztywnia dno i zwiększa komfort psiaka podczas użytkowania.
Użytkowanie transportera IBIYAYA
Idealnie nadaje się na podróż z małym psem lub kotem (do 8 kilo). Sprawdzi zarówno w samochodzie, ale i samolocie, gdy nasz pupil będzie z nami na pokładzie (sprawdź wymagania).
Swobodnie może używać go zarówno siłacz jak i drobna osoba lub starsze dziecko 😉 Po kilku dniach testów nie nosił żadnych śladów zniszczenia. Wszystkie zabrudzenia można było w prosty sposób wyczyścić wilgotną ściereczką.
Nieużywany transporter można złożyć przy pomocy suwaka do rozmiarów nie większych niż jego dwie boczne ścianki – całą resztę pakujemy do środka. Spójrzcie na filmik na końcu recenzji i zobaczcie jakie to proste!
Podsumowanie. Czy transporter IBIYAYA jest wart swojej ceny?
Koszt transportera IBIYAYA to ok. 150zł (w zależności od sklepu). Niewątpliwie mocną stroną tego produktu jest jego funkcjonalność, co w tym wypadku idzie również w parze z designem, wzornictwem oraz modną kolorystyką. Biorąc pod uwagę dodatkowo, jego lekkość, trwałość, porządne wykonanie, a przede wszystkim wygodę psa i jego właściciela, w naszej opinii cena jest jak najbardziej adekwatna. Na pewno będzie długo służył i cieszył oko właściciela. Jak dla nas znowu 5/5 wszak staramy się Wam polecać to co jest najlepszej jakości
Transportery Ibiyaya występują także w innych wersjach np. 4 w 1, która dodatkowo służy jako wózek na kółkach i plecak! O nim będziemy pisać w naszej następnej recenzji Tymczasem więcej o tym i innych ciekawych modelach transporterów firmy IBIYAYA przeczytacie tutaj.